Viděli jste už server velikosti šanonu? Najdete ho v portfoliu Fujitsu

25

Když se řekne server, možná si vybavíte místo plné rackových skříní, záložních zdrojů a chladicích systémů. Co ale mají dělat ordinace, úřady nebo malé podnikové pobočky, ve kterých není příliš místa nazbyt?

Pokud u vás hraje roli každý centimetr, řešením je unikátní server z dílny Fujitsu PRIMERGY TX1320 M6 v těle počítače. Server podporuje nejnovější procesory Intel Xeon E-2400 a nabídne až 128 GB RAM. Tím zvyšuje výkon pro standardní podnikové úlohy, včetně virtualizace, webu, e-mailu, ERP/CRM či centralizovaného ukládání dat.

Zařízení je tiché a nenáročné na údržbu díky šasi bez šroubků, které zajišťuje snadný přístup ke všem klíčovým komponentům. Jeho největší výhodou je malé tělo ve stylu tower – rozměry se téměř rovnají kancelářskému šanonu, a tak jej snadno umístíte kamkoli potřebujete.

5 top vlastností podle Milana Bezstarosti
► Ideální pro malé prostory.
► Moderní procesor Intel Xeon.
► Průměrná intenzita zvuku za provozu 21 dB.
► Vzdálená správa v doživotní licenci.
► Snadná rozšiřitelnost o výkonnější komponenty.

Malý navenek, velký uvnitř

I přes své malé rozměry nabízí plnohodnotné serverové vlastnosti. Za zmínku stojí redundantní hot swap zdroje jako preventivní opatření proti výpadku. Rychlému a spolehlivému výkonu pomáhá rozšiřitelnost až na 8 hot swap disků, efektivní a bezpečnou práci s daty zajistí možnost doplnění HW RAID řadiče.

Na základní desce naleznete další dva konektory M.2 SATA HDD pro boot (rychlé zapnutí serveru) nebo pro dočasné odložení dat před jejich zálohováním. Značka se navíc pyšní vlastní výrobou základních desek – ta hraje společně s optimalizovaným chlazením zásadní roli v otázce nízké spotřeby, kterou servery japonské kvality přináší. Záruku si v případě zájmu můžete rozšířit na pět let.

Centralizovaná správa na jednom místě

Vzdálená správa iRMC s grafickým prostředím je v doživotní licenci serverů, což vám ušetří další každoroční výdaje. Nová verze iRMC S6 s uživatelsky přívětivými funkcemi zvyšuje administrátorskou produktivitu a díky Infrastructure Manager (ISM) můžete mít celou infrastrukturu pod kontrolou skrze jediné uživatelské rozhraní.

Server PRIMERGY TX1320 M6 zkrátka ve Fujitsu navrhli tak, aby poskytli ideální řešení pro malé společnosti, které nemají prostor nebo zdroje pro vlastní serverovnu. S jeho drobnými rozměry je možné jej založit přímo mezi šanony do kanceláře a nadstandardní vlastnosti zajistí potřebný výkon.

Produkty v aktuálním promu na PRIMERGY TX1320 M5 jsou vybaveny nadstandardně výkonným CPU Intel Xeon 2388, který se hodí nejen pro správu souborů, tisk, web a e-mail, ale také na složitější aplikace, jako je firemní databáze.