IT konference eD WORLD přilákala do Prahy přes 1 000 účastníků

284

Máme za sebou největší podzimní IT konferenci eD WORLD. Své novinky v Praze 19. září představilo na padesát značek. Stovky účastníků z Česka i Slovenska dorazily osobně, další sledovali přednášky a vysílání eD reportérky online.   

Do pražského hotelu Clarion na denní část konference dorazilo přes 600 účastníků, dalších 400 hostů si užilo večerní VIP party. Účastnily se i desítky zástupců světových IT značek. Novinky představili během 27 prezentací ve třech přednáškových sálech, na 34 výstavních stáncích, ve třech speciálních sálech značek AOC/Philips, Epson a HP i ve foyer, kde připravily speciální zóny značka Xerox a firma IT-Parťák.

Stejně jako u předešlých ročníků nechybělo ani online vysílání. „Celkem 24 hodin živého vysílání ve čtyřech streamech sledovalo několik stovek partnerů eD z Česka i Slovenska,“ prozradil Šimon Churý, marketingový ředitel eD. Realizaci akce ve formátu 2 v 1 zdůvodnila Martina Brauner, event manažerka: „Chápeme, že někdy není možné dorazit osobně, počtvrté jsme tak umožnili sledovat dění odkudkoli.“ Vysílání probíhalo přes platformu Eventee, která zároveň sloužila i jako hlavní zdroj informací pro účastníky v Praze.

Padesát značek, dva zajímavé projekty

Konferenční den v Praze začal v deset hodin dopoledne. Úvodního slova se ujal marketingový ředitel eD Šimon Churý, který společně s moderátorkou Dominikou Tvrdoňovou odstartoval celodenní program.

Ve třech přednáškových sálech se za mikrofonem vystřídali zástupci značek AMD, APC, Brother, Canon, Epson, Fujitsu, HP, HPE, Lenovo, Samsung a dalších, kteří posluchačům představili novinky letošního roku i top produkty pro aktuální sezonu. „Na programu byly i přednášky s představením nových služeb a projektů. Filip Nerad z firmy wefree ukázal, jak integrovat a spravovat Apple zařízení ve firmách. Martin Krištof z firmy IT-Parťák nabídl nástroj pro vzdálenou IT podporu,“ připomněla Martina Brauner.

IT novinky, zábava i odpočinek

Centrem dění byl hlavní sál s výstavními stánky. Návštěvníci si produkty nejen prohlédli, ale i vyzkoušeli. Mezi vystavovateli byly značky APC, Aruba, Brother, Epson, Fujitsu, iGET, Lenovo, LG, Samsung, Tesla Smart a další.

Všichni si užili i spoustu zábavy, aktivit a soutěží. „Xerox připravil expozici s chill out koutkem, Epson nabízel míchané drinky, AOC/Philips servíroval kávu, Cooler Master ukázal unikátní počítač v botě PC Sneaker X a REMA Systém dorazila s recyklačním boxem, do kterého lidé odevzdávali staré mobily,“ vypíchla event manažerka.

O novinky a informace z výstavní plochy o rozloze 1 200 metrů čtverečních nepřišli ani diváci sledující konferenci online. Moderátorka Hanka Koutná pro ně přinesla pravidelné vstupy s rozhovory se zástupci značek a se zajímavostmi ze stánků. Informacemi nabitý program proložil intenzivní networking a odlehčily příjemné coffee breaky a oběd. Denní část v Praze ukončila tombola.

Poté se centrum dění přesunulo do Autoklubu České republiky. Prvorepublikové prostory nabídly VIP hostům jedinečnou tajnou party plnou překvapení. Účastníci zhlédli Czech Cabaret Show a magické představení Radka Bakaláře. K dispozici jim byl tetovací salon, foto koutek či kartářka Helen Silvan a tradičně si užili bohatý raut, sweet bar i otevřený bar po celý večer.

Archiv streamu a všech přednášek

Jak eventový tým z eD system zdůraznil, konference nekončí. Ještě několik týdnů po akci bude dostupný archiv přednášek na webu edecko.cz. „Vysílali jsme ze všech tří přednáškových sálů. Dostupné jsou kompletní záznamy všech odborných přednášek. Všichni účastníci díky tomu mohou zhlédnout i ty, které v den konference nestihli. Zpětně si také přehrají stream Hanky Koutné s reportážemi přímo z Prahy,“ vyzvala ke sledování Martina Brauner.

„Podle dat z předešlých ročníků očekáváme, že záznam z přednášek a stream dosáhne až 2 500 zhlédnutí, a to zhruba do měsíce po termínu konání konference,“ předeslal marketingový ředitel eD.

Fotografie z konference si můžete prohlédnout v našich albech – denní část a večerní část.