Přidaná hodnota eD skupiny roste s každou další inovací

72

Vlna akvizic, propojování spolupráce napříč firmami a apel na inovace, digitalizaci a přidanou hodnotu. Tři aktivity charakterizující dění v posledních třech letech v technologické skupině eD group. Ta čítá již 24 firem.

Ekosystém skupiny roste. Stále se však drží jádra svého byznysu. Tří oborů podnikání – obchodu, služeb a softwaru. „V každém z nich působí dvě klíčové firmy, které označujeme jako naše pilíře. Jsou jimi eD, DNS, Dileris, DFMG, E LINKX a TechnologyHub. Každá další firma, která přibývá do rodiny eD group posiluje tyto pilíře a nějakým způsobem je rozvíjí,“ vysvětluje řídící partner technologické skupiny Martin Štrupl.

A které firmy v poslední době ekosystém posílily? PR agentura Insighters, ICT firma Datron, vzdělávací agentura Pumpedu, pokladní systémy WinShop nebo společnost Best Brands Company (BBC) s produkty Dr. Mayer. Díky tomuto růstu eD group dále pracuje na inovacích, digitalizaci a vyšší přidané hodnotě, která se podle vedení skupiny stává alfou a omegou byznysu.

„Jako stabilní partner neustále hledáme možnosti, jak zkvalitňovat a modernizovat celý IT distribuční trh tak, aby předcházel standardům dnešní doby,“ uvedl ve výroční zprávě Hynek Tyl, hlavní akcionář skupiny. Dvouletá vlna akvizic se navíc nyní blíží k významnému milníku – podle Martina Štrupla v tomto roce čekají eD group ještě tři čtyři akvizice, poté už bude mít skupina obstarány všechny klíčové služby.

Apel na spolupráci, nové projekty a vlastní vývoj digitálních nástrojů již značně vnímá i druhá strana – obchodní partneři.

„Zpětnou vazbu máme pozitivní. Dokládají nám to ocenění a nové kontrakty. Když bych měl zmínit pár z loňského roku: společnost E LINKX získala titul Microsoft Partner Gold Competencies, značka Dell označila DNS jako Distributora roku, agentura Insighters získala tři ocenění Lemur za PR a eD system získal od Microsoftu cenu Inovátor roku a již dvanáct let je největším distributorem HP,“ vyjmenoval marketingový ředitel eD system Šimon Churý, který nově zastřešuje komunikaci technologické skupiny eD group.

Nováčci v eD group

Technologická skupina eD group působí ve třech oborech podnikání a tvoří ji šest pilířů – firmy Dileris, DFMG, DNS, eD system, E LINKX a TechnologyHub. Každá nová firma posiluje jeden z těchto pilířů.

Pumpedu

Nejnovější akvizicí eD group je spojení se zavedeným vzdělávacím portálem KEY Trainings. Ten v březnu přešel pod společnost DNS a přejmenoval se na Pumpedu. Díky novému spojení nabídne širší nabídku vzdělávacích produktů a více specializovaného IT obsahu.

IT Parťák

Skupina na začátku března představila revoluční službu na českém IT trhu. Jmenuje se IT Parťák a prostřednictvím vzdáleného připojení a s využitím rozšířené reality řeší na dálku IT požadavky. Cílí na podnikatele a malé firmy, pro které neexistuje profesionální IT podpora za dostupnou cenu.

WinShop

V listopadu 2022 vstoupila eD group na nový trh, do oblasti maloobchodu. Společnost E LINKX koupila přední firmu zabývající se vývojem a dodávkou pokladních systémů WinShop Software. Nákup skupině pomůže rozšířit portfolio retailových zákazníků.

Datron

Společnost DNS v září loňského roku investorsky vstoupila do ICT firmy Datron. DNS získala v Datronu dvoutřetinový podíl a firmy společně vytvořily podnik zaměřený na VAD distribuci. Došlo tak k rozšíření portfolia nabízených služeb, posílení odbornosti i zázemí obou společností.

Best Brands Company

V říjnu roku 2021 získala eD group 50procentní podíl ve firmě Best Brands Company (BBC), která provozuje internetový obchod proordinaci.cz a je výhradním distributorem značky Dr. Mayer. Skupina se tak rozrostla o ambiciózní projekt se špičkovými produkty dentální péče.

Insighters

Marketingovou skupinu Digital First Marketing Group (DFMG) doplnila v polovině roku 2021 PR agentura Insighters. DFMG tak rozšířila své služby v oblasti public relations a její tým se akvizicí rozrostl na více než 150 odborníků na digitální marketing.


Další informace o skupině firem eD group najdete na oficiálním webu www.ed.cz