eD WORLD přilákal stovky účastníků do Prahy i k obrazovkám

293

Podzimní konference eD WORLD v úterý 18. října již podruhé propojila tradiční konferenci s online vysíláním. Do akce se zapojila padesátka IT značek a celková návštěvnost se přehoupla přes tisícovku. Přímo v Praze konferenci navštívilo přes šest stovek účastníků, další se připojili online.

Prostory pražského Clarion Congress hotelu se v úterý 18. října naplnily odborníky ze světa IT. Konala se zde konference eD WORLD, kterou jsme uspořádali pro své partnery. A stejně jako na jarním eD EXPU, i tentokrát jsme propojili tradiční konferenci v Praze s online vysíláním na webu edworld.cz.

Inovativní formát 2 v 1 opět přinesl možnost sledovat konferenci téměř odkudkoli, čímž přilákal více než tisícovku účastníků z Česka i Slovenska. „V den konání akce přímo do Prahy dorazilo více než šest stovek účastníků, přes tisíc zhlédnutí jsme pak zaznamenali online. Díky dostupným záznamům očekáváme, že čísla vzrostou až na dvojnásobek,“ přiblížila zájem o konferenci Martina Brauner, eventová manažerka eD.

Akci po deváté hodině ranní oficiálně zahájil marketingový ředitel eD system Šimon Churý společně s moderátorkou Andreou Antony, kteří přivítali všechny zúčastněné a odstartovali nabitý program konference. Ten zahrnoval 24 odborných přednášek, čtyřicítku výstavních stánků na ploše, tři samostatné výstavní sály či panelovou diskuzi. V průběhu dne tak mohli návštěvníci potkat padesátku zapojených značek, jako AOC/Philips, Brother, Canon, Epson, Fujitsu, Garett, HP, Intel, Kingston, Lenovo, LG, Microsoft, Realme, Samsung, Tesla, Xerox a další.

Ve třech přednáškových sálech slovo převzali zástupci světových IT značek, kteří představili novinky a top produkty sezony. Mezi spíkry nechyběli například Jaroslav Petráš s předpremiérou 13. generace procesorů Intel, Michal Sztemon s novinkou AMD Ryzen 700 nebo Matěj Kopecký z Epsonu, který představil projektory pro moderní výuku na školách.

Celkem zaznělo 24 odborných přednášek, které doplnila panelová diskuze na téma Distribuce a služby budoucnosti a dvě speciální přednášky firem DNS a ELINKX. Vůbec poprvé byly kompletně všechny přednášky z programu vysílány živě online, zhlédnout je tedy mohli také diváci připojení na dálku.

Novinky ze stáje značek si návštěvníci mohli prohlédnout a osahat také ve výstavním sále. Připravena byla čtyřicítka stánků i tři samostatné výstavní sály AOC/Philips, Epson a Lenovo. Mezi vystavenými produkty si účastníci mimo jiné užili například premiéru herního monitoru Samsung ARK Odyssey, který byl k vidění poprvé v Česku a na Slovensku nebo představení chytrých brýlí Lenovo ThinkReality A3.

Výstavní plocha navíc nabídla soutěže o ceny i doprovodný program. Uhasit žízeň pomohl barman v sále Epson, kofeinové opojení přinesl barista v sále AOC/Philips a pivo přímo ze šasi počítače se čepovalo v sále Lenovo.

O výstavní stánky nepřišli ani diváci online. Na webu edworld.cz byl k vidění kromě přednáškových sálů také stream eD reportérky Hanky Koutné. Její pravidelné vstupy z konference přinesly rozhovory se zástupci značek, ukázaly zajímavosti ze stánků a poodhalily také zákulisí konference.

Informacemi nabitý program byl proložen intenzivním networkingem a odlehčen příjemnými coffee breaky a obědem. Denní část v Praze ukončilo vyhlášení výherců tomboly, kteří si odnesli například monitor Philips, projektor Epson, tiskárnu HP, chytré hodinky Garett nebo licenci od Bitdefenderu.

Poté se již návštěvníci začali pomalu přesouvat na večerní VIP party. Ta se odehrála v Křižíkových pavilonech Pražského Výstaviště. Téma Noc zrcadel přineslo vystoupení mirror led dance a bohatý doprovodný program zahrnující tematický fotokoutek, iluzi obličejů nebo laserovou překážkovou dráhu. Hudební vystoupení obstaral Václav Noid Bárta a v pozdějších hodinách oblíbený DJ Lowa. Tradičně si hosté mohli užít bohatý raut, sweet bar i otevřený bar po celý večer.

Jak eventový tým z eD zdůraznil, konference nekončí. Ještě několik týdnů po akci bude dostupný archiv přednášek na webu edworld.cz. „Nově jsme vysílali ze všech tří přednáškových sálů, díky čemuž jsou dostupné záznamy kompletně všech odborných přednášek. Vyhověli jsme tak požadavkům jak účastníků v Praze, kteří některé z přednášek nestihli v průběhu dne navštívit, tak i sledujícím online, kteří nově mohli vybírat z přednášek všech značek. Zachovali jsme také vysílání reportáží přímo z místa, stream Hanky Koutné bude také možné zhlédnou zpětně. Věříme, že spokojení budou všichni účastníci,“ uzavřela Martina Brauner.

Záznamy všech odborných přednášek i panelové diskuze najdete na webu edworld.cz.