Očima produkťáka: Nová vlajková loď Lenovo je tady

79

Produktivita na cestách a šetrnost k životnímu prostředí. To je motto nového notebooku Lenovo T16 Gen 1 z rodiny ThinkPad, který je vylepšeným modelem úspěšné T15. Upgradovaný model nabízí šestnáctipalcový LCD displej v těle patnáctipalcového, certifikaci Eyesafe, novou generaci procesorů Intel a mnoho dalšího.

Není náhoda, že si oblíbená T15 získala své místo především ve firmách. Vysoce výkonný notebook pro profesionály nabídl nejnovější technologie i funkce, a jeho nástupce nyní přináší ještě více. S Lenovo ThinkPad T16 totiž splníte náročné úkoly jednoduše jako lusknutím prstu. Postará se o to výkonný procesor Intel dvanácté generace, až 48GB RAM paměť DDR4 a rychlý SSD disk s kapacitou až 2 TB.

Ostrý obraz zařídí rozlišení WQXGA s Dolby Vision. Jeho poměr stran 16 : 10 s rozšířenou vertikální plochou pro větší prostor k práci udělá radost všem tabulkovýmnadšencům i vývojářům. Naopak herní mágy potěší možnost výběru mezi integrovanou grafikou Intel Iris Xe a dedikovanou NVIDIA GeForce. Pak už stačí jen připojit se skrze superrychlé rozhraní Thunderbolt 4 k dalším monitorům a můžete se plně oddat práci nebo gamingu.

Jedinečný parťák na cesty

S váhou pouhých 1,64 kilogramů a tloušťkou něco málo přes 20 milimetrů vám T16 bude skvělým společníkem na pracovních cestách. Díky celodenní výdrži baterie již nebudete muset vyhledávat alternativní pracovní plochu se zdrojem. A když už se vám notebook vyšťaví, díky technologii rychlého nabíjení doplníte 80 procent baterie za pouhou hodinu.

Obrazovku s úhlopříčkou o velikosti 40,6 centimetrů navíc snadno rozdělíte na dvě a vyřešíte tak absenci druhého monitoru. Kromě toho má notebook velmi pevné tělo a víko odolné vůči ohybu, tedy zacházení v rukavičkách není potřeba. Hravě zvládne převoz v zavazadle i běh na další schůzku.

Zabezpečení na podnikové úrovni

ThinkPadu nechybí řada bezpečnostních funkcí, které ochrání data i firmu před rostoucími kybernetickými hrozbami. Standardem je biometrická dotyková čtečka otisků prstů a IR skener pro rozpoznání obličeje. Ten se postará nejen o vaše přihlášení, ale zvládne dokonce rozpoznat, když vám někdo kouká přes rameno. Další vychytávkou je volitelný displej PrivacyGuard pro snížení čitelnosti obrazovky z bočních pozorovacích úhlů.

Za zmínku stojí také certifikace Eyesafe s filtrací modrého světla pro ochranu vašich očí či armádní testy odolnosti dle norem MIL-STD-810H. Zařízení dále nabízí podporu pro dotykovou obrazovku, hardwarové zabezpečení Intel vPro pro vzdálenou správu zařízení ve firemním prostředí nebo bleskově rychlé připojení skrze 4G modul s volitelnou wi-fi 6E.

Výkonný a přesto udržitelný

Lenovo buduje a chce budovat lepší budoucnost nejen pro své zákazníky, ale také pro naši planetu. A u modelu T16 to platí dvojnásob. Nejen, že je navržen tak, aby vydržel déle a spotřeboval méně energie. Jeho součástky jsou navíc vyrobeny z recyklovaného plastu a přírodních materiálů, například krytka reproduktoru, prostor pro baterii či adaptér. Také balení je šetrné k přírodě, notebook je dodáván v udržitelně zpracovaném obalu s výplní z recyklované PCC lepenky.

Podtrženo sečteno, vůbec první šestnáctipalcový notebook řady T je bez pochyb správnou volbou pro manažery, kteří chtějí skloubit výkon, přenosnost i bezpečnost, a zároveň si zakládají na šetrnosti vůči přírodě.

5 klíčových vlastností podle Andreje Gavury
► 16palcový displej v těle 15palcového notebooku.
► Nová generace procesorů Intel řady P a U.
► Obrazovka s Eyesafe certifikací a poměrem 16 : 10.
► Celodenní výdrž baterie.
► Hardwarové zabezpečení Intel vPro.


Více informací k produktům Lenovo poskytne produktový manažer:
Andrej Gavura: +420 724 222 087 | lenovosmb@edsystem.cz