Jak se vydařila sezona eD system Silvini teamu?

36

Letošní běžkařská sezona by se dala shrnout jednoduše. eD system Silvini teamu se dařilo. Jeho členové se účastnili prestižního seriálu Visma Ski Classics se závody po celé Evropě a zároveň se postavili na start domácích závodů série ČEZ SkiTour. V obou případech patřili k nejlepším Čechům.

Přestože doznívající pandemie ovlivnila účast i výkony některých členů, podařilo se týmu poprvé v historii zdolat všech čtrnáct závodů seriálu. Společnými silami ukořistili místo z celkem 35 týmů v soutěži, a to je opravdu skvělý výsledek vzhledem k tomu, že tým sdružuje především amatérské závodníky z České republiky, kteří účast v sérii dokážou skloubit s povinnostmi své běžné práce.

Ve většině závodů dojeli členové eD system Silvini teamu jako nejlepší Češi a v Grand Classics, tedy na čtyřech hlavních závodech sezony, tým dominoval i jako celek. Nejlepším závodníkem byl Jiří Pliska jako druhý nejlepší Čech celé série a pomyslné zlato jako nejlepší Češka převzala Karolína Grohová. Letošní úspěšné sezoně napomohl i nový servisní kamion, který umožnil kvalitní přípravu lyží. Zároveň tým posílili nováčci na servisu, kteří ochotně pracovali téměř do roztrhání těla.

Ve Visma Ski Classics se jednalo o dvanáctou zdolanou sezonu a eD system Silvini team se tak může pyšnit označením nejstaršího týmu seriálu a také dlouhodobě nejlepšího českého týmu v soutěži.

Bilance týmu v letošní sezoně Visma Ski Classics:
14 odjetých závodů
14. místo v soutěži týmů
1. nejlepší Češka Karolína Grohová
2. nejlepší Čech Jiří Pliska

Na domácí scéně v seriálu ČEZ SkiTour se závodníkům dařilo ještě lépe. V ženách i mužích podávali členové týmu parádní výkony a drželi se na horních příčkách. Díky tomu ve výsledku v kategorii mužů zvítězil v celém seriálu Pavel Janeček a na druhém místě hned za ním Václav Sedláček, a to z celkem 3 537 přihlášených mužských závodníků. V ženské kategorii se nejlépe umístila Michaela Maderová, která skončila na stupních vítězů, a to na třetím místě. V první desítce se pak umístila také Kamila Bořutová, která obsadila skvělé místo z 449 závodnic.

„V celkovém shrnutí sezony se toho povedlo opravdu hodně. Zároveň tu však leží obtížná výzva na příští rok, a sice udržet se a nejlépe ještě zlepšit vše, co je možné. V nové sezoně snad pomůže i aktuální spolupráce se servisním týmem české a švýcarské reprezentace a také biatlonové reprezentace, jejichž zkušenosti jsou neocenitelné,“ uzavřel manažer týmu Marek Pazderský.


Všechny aktuální informace o dění v týmu najdete na novém webu www.edsilvini.com.