Představení značky Epson

109

Kořeny japonské společnosti Seiko Epson Corparation sahají do čtyřicátých let dvacátého století. Její počátky však původně nebyly spjaty s tiskem, nýbrž s výrobou hodinek. V roce 1964 se firma stala hlavním dodavatelem časomíry olympiády v Tokiu, kde měla za úkol zaznamenávat výsledky a následně je tisknout.

A již tehdy se potvrdilo, že právě v tisku společnost vyniká. Brzy nato se proto zaměřila na vývoj tiskáren a o čtyři roky poté představila model EP, následovaný nejmenší digitální tiskárnou na světě EP-101, přezdívanou EP’s son. Tušíte správně, že právě odtud pramení název značky Epson.

V současnosti značka patří mezi největší světové výrobce tiskáren a příslušenství. Její portfolio zahrnuje tisková řešení pro domácnosti, firmy i velkoformátový tisk, ale také projekční techniku, průmyslové roboty, nositelné příslušenství, mikro zařízení a další elektronické součástky.

Pověst průkopníka a inovátora Epson promítá také do ekologických iniciativ. U svých výrobků usiluje o spolehlivost, recyklovatelnost a energetickou úspornost. Na soulad s přírodou klade silný důraz a neustále proto vyvíjí nové způsoby, jak přispět k dodržování norem v oblasti životního prostředí. V portfoliu eD můžete najít více než 920 produktů, o které pečuje náš čtyřčlenný Epson tým.


O portfolio Epson v eD pečují

Michal Bernacik, produktový manažer

Portfolio Epson mám v eD na starosti již sedm let. Spolupráce se značkou je bezproblémová a pohodová. Její produkty jsou kvalitní, moderní, a přitom za rozumnou cenu. Značka navíc dbá na skvělý záruční i pozáruční servis.


Tomáš Strejc, produktový specialista

Do týmu značky Epson v eD jsem se přidal teprve nedávno. Jako fanoušek moderních technologií oceňuji snahu Epsonu o propojení světa technologií a ochrany životního prostředí, což je v této době více než důležité.


Janka Hatalová, produktová manažérka SK

Podporu pre značku Epson na slovenskom trhu zabezpečujem od apríla 2021. Epson ponúka naozaj široké portfólio produktov, od projektorov cez tlačiarne, multifunkčné zariadenia, až po veľké kancelárske riešenia.


Štěpánka Pavlíková, marketingová specialistka

O marketingovou podporu značky Epson se starám necelý rok. I přes aktuální potíže s nedostupností komponent se snažíme podporovat značku, jak je to jen možné. Oceňuji velice různorodé portfolio tiskových řešení či projekční techniky, ze kterého si vybere opravdu každý.


Epson tým doporučuje:

► Epson Ink WorkForce Pro WF-C878RDWF, tiskárna

Předchází tradičním problémům s tiskem: Technologie Replaceable Ink Pack System (RIPS) využívá inkoustové vaky s mimořádně vysokou výtěžností. Potřeba zásahů uživatele je tak snížena na minimum.

Tisk trvale vysokou rychlostí: Díky technologii Epson Heat-Free tiskárny nevyžadují zahřívání po zapnutí nebo při přechodu z úsporného režimu. Oproti laserovým zařízením tak mají výhodu, že mohou tisknout okamžitě. Navíc tisknou trvale vysokou rychlostí, a to i dokumenty s vysokou hustotou tisku.

Méně náhradních dílů, menší dopad na životní prostředí: Tiskárny s technologií Heat-Free mají méně dílů vyžadujících výměnu a jejich tiskové hlavy tak nejsou spotřebním materiálem. To snižuje ekologickou zátěž spojenou s výrobou a recyklací dodatečných materiálů.


Epson EH-TW740, projektor

Prémiový projektor s Full HD rozlišením: Ponořte se do oblíbených filmů a her s rozlišením 1080p, které dokáže vytvořit impozantní obraz s jasem 3 300 lumenů a úhlopříčkou o velikosti 386 palců. Projekční plochu oživuje technologie 3LCD, která vytváří až třikrát jasnější obraz, a kontrastní poměr 16 000 : 1 zaručuje podání odstínů černé v celém spektru. Také dlouhá životnost lampy, a to až po dobu osmnácti let, dělá projektor jedinečným.

Široká nabídka funkcí a vysoká konektivita: Projektor je snadno přenositelný a nastavitelný, funkce korekce lichoběžníkového zkreslení umožňuje rychlé vyrovnání obrazu. Pomocí dvou vstupů HDMI (včetně jednoho portu MHL) můžete připojit DVD přehrávače, herní konzoli a jiná zařízení. Možnost připojení přes bezdrátové rozhraní Wi-Fi prostřednictvím volitelného adaptéru ELPAP11 umožňuje sdílení obsahu z chytrého zařízení pomocí aplikace iProjection.