Vánoční příběh: MeDové Vánoce s eD

103

Lahodný, léčivý a ryze přírodní. Přesně takový dárek jsme se rozhodli o Vánocích nadělit našim partnerům. A ten nejsladší jsme našli na sluncem zalité jižní Moravě. Medové produkty Včelařství Balaštík.

Dárky k Vánocům prostě patří. A i tentokrát jsme si na jejich výběru dali pořádně záležet. Tradičně jsme se rozhodli pátrat po regionálních produktech v té nejlepší kvalitě. Naše cesty tak vedly na území Moravy, konkrétně mezi včelstva rodiny Balaštíků.

Rodinná včelí farma sídlící mezi vinohrady, sady a akátovými lesy Mutěnic u Hodonína promítá heslo „včelaříme srdcem“ do všech svých produktů. Svůj med produkuje v domácím prostředí a jeho prvotřídní kvalitu ucítíte hned na první lžičce.

Medové produkty pod stromečkem

Proč zrovna med? Protože je to dárek, který nám věnovala sama příroda. Obsahuje spoustu vitamínů, dodává energii, zlepšuje imunitu a navíc skvěle chutná. Z produkce Včelařství Balaštík jsme proto vybrali to nejlepší. Pod stromečkem tak naši partneři našli výběr medových produktů, jako jsou květový a lipový med, svíčky z včelího vosku, medové víno nebo lahodné medové perníčky.

A to bychom nebyli my, kdybychom vánoční nadílku nedoplnili o příběh. Tentokrát jsme jej pojali lehce edukativně a nahlédli jsme do světa včel a tvorby medu.

Věděli jste například, že pro jeden kilogram medu včely obletí šestkrát celou Zemi? Že každou minutu opyluje včela deset květů a za svůj život nalétá až 57 tisíc kilometrů? Ne nadarmo se říká být pilný jako včelka.

Zjistěte, jakým procesem prošla každá lžička medu, než se dostala až na váš stůl. Seznamte se s příběhem včely medonosné. Šťastné a meDové přeje eD!

Vánoční příběh eD najdete na www.pf2022.ed.cz.