Běžky letos obuje eD system Silvini team

151

Tři roky eD podporuje běžecké lyžování. A ani čtvrtý rok tomu nebude jinak. Do laufařské sezony 2021/2022 tentokrát eD vstoupí společně s nejstarším českým týmem dálkových běhů. Představujeme eD system Silvini team.

Poslední tři roky se ozýval v zimních měsících pravidelně z rádia i televize název eD system Bauer Team. O uskupení maratonských běžců, jehož bylo eD titulárním partnerem, bylo zkrátka slyšet. Mnoho lidí tak má dnes eD propojeno právě s tímto sportem. Na jaře 2021 ale komentátoři ohlásili: „Lukáš Bauer, šéf celku, tým rozpustil.”

Každý konec však přináší nový začátek. Rodí příběhy nové. „Věděli jsme, že běžecké lyžování budeme podporovat i nadále, a proto nám Lukáš pomohl najít cestu, kterou budeme pokračovat. Vznikl tak eD system Silvini team,“ popsal marketingový ředitel eD Šimon Churý.

Fanoušci maratonského lyžování tento celek léta znali jako Silvini Madshus team. „V sezoně 2021/2022 vsadíme na své odchovance, ze kterých vzešli naši současně nejlepší laufaři, jako je Jiří Pliska, Václav Sedláček nebo Karolína Grohová,“ vyjmenoval šéf eD system Silvini teamu Marek Pazderský.

Jak dodal, jeho uskupení dlouhodobě pracuje s mládeží a snaží se zapracovávat do týmu nové talenty. Mezi ně nově patří Adam Matouš. Teprve třiadvacetiletý lyžař se ve Ski Classics poprvé představil v sezoně 2020/2021, právě v barvách dnes již zaniklého eD system Bauer Teamu, a svými výkony se zařadil mezi naděje českého dálkového lyžování.

V barvách týmu se představí i běžkař Václav Sedláček | Fotky: Marek Pazderský a Jiří Bošek

Podpora sportu i životního prostředí

„Pro nadcházející sezonu jsme se navíc rozhodli za každý ujetý kilometr závodníků eD system Silvini týmu ve Visma Ski Classics darovat deset korun na obnovu českých lesů,“ uvedl marketingový ředitel eD. Tradiční zelená barva týmu tak získá i druhý rozměr v podobě podpory přírody a životního prostředí, ve kterém žijeme i sportujeme.

Na závodníky eD system Silvini teamu čeká v letošní sezoně zhruba 810 závodních kilometrů. Mají za sebou letní přípravu, několik soustředění a čeká je podzimní blok soustředění v Bedřichově, na Mallorce a v norském Sjusjoenu. Poté se rovnou přesunou na první závody do Švédska, kde naskočí do stopy 18. prosince.


eD system Silvini team

Všesportovní spolek s širokou základnou 130 sportovců a 30 dětí tvořený převážně milovníky běžeckého lyžování. Vznikl roku 2008 pod názvem SkiTrab Mára team, několik let se pak prezentoval jako Silvini Madshus team. Od svého vzniku se pravidelně účastní světového poháru dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics, mezi jejíž nejslavnější závody patří Vasaloppet, Marcialonga, Jizerská 50 nebo Birkebeinerennet.

Mezi historické úspěchy patří 5. místo v týmové soutěži, vítězství Kateřiny Smutné v celém seriálu nebo 3. místo Stanislava Řezáče na Vasaloppetu.

Tým nadále přijímá členy do své sportovní základny, kdy nabízí možnost připojení se k týmu, sportovní růst, dobrou partu a šanci vyrazit na společné soustředění nebo závody, kde je zajištěn kompletní servis.

Členové eD system Silvini teamu pro závody Visma Ski Classics

  • Karolína Grohová, Helena Erbenová Karásková, Lenka Blažková, Kateřina Moravcová a Zuzana Kocumová
  • Jiří Pliska, Václav Sedláček, Martin Jakš, Adam Matouš a Michal Sedláček