Eko okénko: Máte tušení, kde končí váš toner?

43

Tisíc let. Taková je předpokládaná doba rozpadu jedné tonerové kazety. Přesto jich na skládkách končí stovky tun. Jen v Česku se ročně spotřebují přibližně dva miliony tonerů, z nichž pouze 30 procent je řádně recyklováno. Existuje však ekologičtější přístup.

Chcete-li při používání tonerů ulehčit přírodě, je třeba se zamyslet již při jejich nákupu. Kde můj toner po využití skončí a jakou stopu zanechá? Pokud vám výrobce dokáže na tyto otázky odpovědět, jste na správné cestě. Jedním z takových výrobců je i francouzská společnost Armor s řadou tonerů OWA.

Stoprocentně bezodpadový tisk

Své produkty Armor vyrábí v souladu s principy cirkulární ekonomiky, k jejímž základním pilířům patří udržitelný rozvoj. Program OWA proto nabízí unikátní řešení stoprocentně bezodpadového tisku. Kazety jsou navrženy s ohledem na životní prostředí, a to od recyklovaného obalu až k jejich následné renovaci.

Použité tonery Armor totiž zpětně sbírá a renovuje, přičemž část součástek použije na nové kazety, zbytek přemění na druhotné suroviny. Podtrženo sečteno, svou ekologickou stopu snížíte až o 60 procent.

Jak jste pomohli přírodě navíc uvidíte černé na bílém. Individuální Materiálový report vám shrne počet a váhu vybraných kazet a podrobnosti o materiálech přeměněných na druhotné suroviny.

Při výběru těchto tonerů se navíc nemusíte obávat, že byste museli slevit ze svých nároků na kvalitu a cenu. Kazety Armor jsou navrženy a testovány dle mezinárodních standardů, doplněny o profesionální servis a ušetříte díky nim průměrně 30 procent nákladů ročně.

O renovovaných tonerech řady OWA Armor můžete zjistit více také na stránkách oficiálních stránkách owa-armor.cz.

Je pro vás téma zodpovědného tisku důležité? Více se můžete dozvědět také na stránkách společnosti Armor setrnytisk.cz.