Hodinky Asus VivoWatch, monitor zdraví na vašem zápěstí

124

Jeden z pěti dospělých ve světě trpí vysokým tlakem nebo hypertenzí. Odhaduje se, že na následky těchto nemocí ročně zemře přibližně 9,4 milionu lidí. Existují však tři klíčové faktory, které pomáhají v jejich prevenci i léčbě. Těmi jsou fyzická aktivita, dobrý spánek a zvládání stresu. A všechny tři jsou překvapivě velmi snadno kontrolovatelné. Stačí pouze zařízení, které pomůže s jejich sledováním. Seznamte se s VivoWatch série BP/SP, chytrými hodinkami pro monitorování vašeho zdravotního stavu.

Všichni jistě známe tradiční manžetový přístroj na měření krevního tlaku. Přestože svou funkci plní opravdu obstojně, má několik nevýhod. Není určen pro použití v pohybu a své místo našel převážně v lékařských ordinacích.

Svůj zdravotní stav bychom však měli kontrolovat častěji než jen při pravidelné prohlídce. Řešením může být chytrý pomocník, kterého u sebe budete mít neustále. A to na svém zápěstí. Chytré hodinky Asus VivoWatch BP/SP nejenže kombinují monitoring krevního tlaku a fitness kondice, ale představují skutečný nástroj pro kontrolu zdraví.

Inteligentní senzory pro sledování hodnot

Hodinky disponují elektrografickým (EKG) a fotopletysmografickým (PPG) senzorem, pomocí kterého mohou měřit čas přenosu pulsu (PTT) a tepovou frekvenci, monitorovat spánek, aktivitu i míru stresu během dne. První dvojice senzorů je ergonomicky umístěna na dvou a osmi hodinách kolem ciferníku a slouží k manuální kontrole hodinek, další dva se pak nacházejí ve spodní části a průběžně monitorují zdravotní stav uživatele. A jak konkrétně fungují?

Zařízení sleduje hodnoty PTT s cílem poskytnout přesný odhad krevního tlaku. Duální EKG a PPG senzory zaznamenávají srdeční frekvenci a pulzní vlny, které převádějí na hodnoty systolického a diastolického tlaku. Aby bylo měření přesnější, jsou EKG senzory navrhnuty tak, aby fungovaly v soustředných kruzích kolem PPG, díky čemuž jsou neustále v kontaktu se zápěstím.

PPG senzory jsou v modelu VivoWatch BP/SP navíc vybaveny červenými a infračervenými diodami, které pomáhají vyhodnocovat saturaci krve, což ocení osoby s dýchacími nebo spánkovými problémy.

Uživatelé, kteří jsou často vystaveni stresovým situacím, pak mohou pomocí funkce BodyHarmony sledovat vliv stresu na jejich život. EKG senzor měří sympatickou i parasympatickou odezvu a vyhodnocuje momentální úroveň stresu i celkovou odolnost těla vůči němu.

Vše, co od chytrých hodinek očekáváte

Přestože sledování zdraví je klíčovou vlastností VivoWatch, hodinky se mohou pochlubit také sadou chytrých funkcí. Samozřejmostí je upozornění na zprávy a hovory, využít však můžete i další užitečné funkce, jako připomenutí léků nebo sdílení údajů lékaři či rodině.

Hodinky jsou dále vybaveny GPS a výškoměrem pro sledování aktivit, jsou voděodolné, stylové a při běžné aktivitě vydrží až 14 dní (model BP až 28 dní). Navíc budou vypadat stále jako nové, a to díky nanokrystalickému diamantovému sklu Miraj odolnému vůči poškrábání.

Spolu s hodinkami získáte také aplikaci HealthConnect, která umožní sledování všech naměřených hodnot, jako je krevní tlak, tepová frekvence, údaje o aktivitě, stresu, spánku a další.

Za pomoci technologie Asus HealthAi vám navíc mohou poskytovat tipy pro lepší životosprávu, a to přímo na základě vašich výsledků.


V nabídce eD najdete aktuálně tři modely hodinek – VivoWatch BP, BP Ceramic a VivoWatch SP. Na konci roku se můžete těšit na novinku VivoWatch 5.

Do konce roku 2021 mohou registrovaní zákazníci zakoupit na eD SHOPu všechny modely hodinek Asus VivoWatch v promoakci s lahodnou rumovou odměnou.