Asus AiMesh: Wi-fi připojení nové generace

104

Brouzdáte často po domě nebo kanceláři a hledáte dostatečně silnou wi-fi? A to i přesto, že kolem sebe máte několik routerů? Možná jste už slyšeli pojem Mesh. Systém propojující více wi-fi zařízení do jednoho společného uzlu. Pomáhá zlepšit pokrytí signálu a zajistit tak stabilní připojení. Společnost Asus však komfort užívání wi-fi posunula ještě o krok dál. Seznamte se s AiMesh technologií, unikátním řešením sítě napříč Asus routery.

Výkonné a stabilní wi-fi připojení, které nezastaví dveře ani zdi? To je AiMesh. Inteligentní technologie ze stáje Asus, která přináší řešení problémů s pokrytím rozsáhlých prostor.

AiMesh vytváří jednotnou wi-fi síť složenou z několika kompatibilních routerů Asus a nabízí spolehlivé a rychlé připojení v celém domě či kanceláři. Signál ze všech routerů totiž sdružuje v jedné síti, proto se ani při pohybu mezi odlehlými místnostmi nemusíte obávat toho, že by vaše připojení nebylo dostatečné. AiMesh jej neustále kontroluje a přizpůsobuje tak, aby vždy dosahovalo maximální rychlosti. A to i na velké vzdálenosti, například na zahradě.

Celý systém je navržen pro jednoduchou instalaci a intuitivní správu. Funguje proto pod společným přihlašováním a nabízí centrální ovládání i řadu chytrých funkcí, jako třeba rodičovskou kontrolu, sledování provozu nebo herní funkce. Navíc je flexibilní a kdykoli škálovatelný. Umožňuje kombinovat různé modely Asus routerů, proto vám při potřebě vylepšení pokrytí či funkcionalit nic nebrání. Můžete jednoduše připojit další zařízení.

Co vše byste o AiMesh měli vědět?

Extrémní rychlosti wi-fi: Až 5,5krát rychlejší připojení. Každý Asus router je sám o sobě schopen skvělého výkonu, takže když pracují společně, jsou bezkonkurenční.

Automaticky ten nejlepší signál: AiMesh dohlíží na sílu signálu zařízení a v případě potřeby ho plynule přepne na jiný zdroj, aniž by vás to jakkoli omezilo.

Jednoduchá správa skrze aplikaci: Aplikace Asus Router APP nabízí jednoduchou kontrolu připojení a intuitivní nastavení systému, včetně veškerých funkcí. Okamžitě uvidíte počet připojených uzlů, kvalitu připojení i přenosu dat či případné problémy, které vyřešíte jedním kliknutím.

Bezpečná síť pro všechny: Zabezpečení iProtection chrání všechna připojená zařízení v síti. Funkce je pravidelně aktualizována a zcela zdarma.

Centralizovaný výkon i ovládání: Funkce Adaptive QoS, Game Boost, AiProtection, VPN, Time management (časový rozvrh) nebo rodičovská kontrola fungují napříč celou sítí díky centralizovanému ovládání všech nastavení.

Rodičovská kontrola: Sledujte, jak vaše děti tráví svůj čas online. Rodičovskou kontrolu můžete uplatnit v celé síti a nabízí funkce jako monitoring činnosti, plánování času možného připojení nebo blokování konkrétních typů webových stránek či aplikací.

Hry s nízkou latencí: Funkce Game Boost a herní akcelerace wtfast upřednostňují herní provoz po celé síti a zajišťují plynulé herní zážitky bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte.

Extrémní rozšiřitelnost a kompatibilita: Vytvoření AiMesh sítě je možné jak kombinací AC i AX routerů (např. RT-AC68U, RT-AX55, RT-AX82) ale můžete přidat i existující Mesh Sytém (CD6 / XD6). Ničím nejste omezení, stačí se jen rozhodnout přidat další AiMesh bod.

Síť, která se sama opraví: Pokud dojde k narušení jakékoli části sítě, AiMesh okamžitě nahradí selhávající router pomocí zbývajících připojení ostatních routerů.