WD Gold: Podnikové pevné disky pro náročné

224

Vysoká rychlost, energetická efektivita a k tomu přijatelná cena. Kombinace, na kterou láká Western Digital se svými špičkovými pevnými disky řady Gold. Ty ocení zejména středně velké a velké firmy, které hledají spolehlivé řešení pro nepřetržitý celoroční provoz.

Plotnové disky WD Gold Enterprise Class SATA HDD jsou určené pro rozhraní SATA III a dostupné v kapacitách od 1 do 18 TB. Zvládají datové zatížení 500 TB ročně, což je až desetkrát více než u stolních počítačů a nejvíce mezi 3,5palcovými disky.

Všech deset variant disponuje technologií proti otřesům a vibracím RAFF™. Ta sleduje disk a odstraňuje lineární i rotační vibrace v reálném čase. Ani prostředí s vysokými vibracemi tak nepředstavuje pro pevné disky WD Gold problém. Překážkou pro provoz nejsou ani příliš vysoké či příliš nízké teploty. V provozu standardně běží od 5 do 60 °C, v omezeném režimu a bez újmy však přečkají i hodnoty mezi -40 až +70 °C.

Co nabízí disky WD Gold?

  • Výběr z modelů s kapacitou 1 až 18 TB
  • Maximální rychlost až 269 MB/s
  • Plotny s rychlostí 7200 otáček za minutu
  • Velikost 3,5″ (čili rozměry pro stolní PC, servery a NAS)
  • Pracovní zátěž až 550 TB ročně
  • Až 2,5 milionu hodin MTBF (Mean Time Before Failure, tj. střední doba mezi poruchami)
  • 5letou záruku

U modelů od 12 TB navíc zajišťuje vysoké kapacity s nízkou spotřebou energie HelioSeal™. Jde již o čtvrtou generaci unikátní a prověřené technologie společnosti Western Digital, která zajištuje produktům lepší parametry díky vlastnostem hélia. V discích WD Gold napomáhá snazšímu otáčení ploten, redukuje vibrace a umožňuje hustší ukládání dat.

Představení technologie HelioSeal.

Kde se uplatní?

Řada disků WD Gold je tak ideální řešení pro vytížené podnikové servery a datová centra, která jsou v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu a zpracovávají velké množství dat.

Zaujaly vás WD Gold Enterprise Class SATA HDD?


WD Gold vychází z pevných disků WD Ultrastar, které jsou považovány za špičku mezi disky Western Digital. Výrobce u nich kromě vysoké spolehlivosti láká i na nízkou poruchovost, kterou stvrzuje 5letou omezenou zárukou.