Představení značky a týmu Chieftec

134

Taiwanská společnost Chieftec působí na světovém trhu od roku 1990, tedy více než 30 let. Evropský trh si podmanila poté, co v roce 1994 vybudovala v německém Düsseldorfu centrálu pod názvem Arena Eletronic GmbH.

V současnosti patří Chieftec mezi celosvětově renomované značky spojené s výrobou vysoce kvalitních komponent pro PC a servery. Hlavní část portfolia tvoří napájecí zdroje, počítačové skříně a další příslušenství pro počítačový průmysl. Výrobní závody v Číně a Taiwanu zajišťují kompletně celý proces výroby počínaje vlastním výzkumem, vývojem, montáží až po distribuci a marketing.

V roce 2019 vznikla nová divize známá pod značkou Chieftronic, která čerpá letité zkušenosti z oblasti komponent. Na trh přináší inovativní a designové produkty splňující náročné požadavky herního průmyslu. Celý proces návrhu a vývoje těchto produktů je prováděn v Německu. V rámci eD pečuje o portfolio značky čítající přes dvě stovky produktů náš dvoučlenný eD Chieftec tým.

O portfolio Intel v eD pečují

Jan Ptáček

produktový manažer
t: +420 602 953 215 | e: jptacek@edsystem.cz

Značku Chieftec máme v portfoliu již 13 let. Od počátku spolupráce jsme měli významný podíl na českém trhu a v posledních 3 letech jsme již majoritním distributorem na českém i slovenském trhu. U značky musím ocenit perfektní dostupnost produktů, která se až do vypuknutí pandemie Covid-19 pohybovala v rozmezí 96 – 98 %. Produkty značky jsou kvalitní, moderní, a přitom za rozumnou cenu. Jsou vhodné jak pro menší či větší firmy, tak i pro domácnosti. Rád bych vyzdvihl novou řadu Chieftronic, což jsou produkty určené pro herní průmysl. Celková spolupráce je bezproblémová. Dle mého názoru produkty mají vynikající poměr cena/výkon a procento reklamací se pohybuje pod 1 %, což je vynikající hodnota, která je zaručena přísnou výstupní kontrolou a kvalitními použitými materiály. Ve volném čase rád čtu, poslouchám tvrdší či vážnou hudbu, degustuji červené víno, hraji biliár anebo poker. Oblíbeným koníčkem je i turistika.


Roman Antes

senior marketing manažer
t: +420 724 611 533 | e: rantes@edsystem.cz

Marketing této značky mám na starosti od svého příchodu do eD, tedy 3 roky. Ačkoli je produktové portfolio specifické, má své stálé a věrné zákazníky. Produkty Chieftec vynikají velmi vysokou kvalitou, přičemž se cena stále drží v akceptovatelných úrovních. Spolupráce se zahraničním zastoupením z Německa je na velmi vysoké úrovni. Za poslední dva roky došlo k významnému rozvoji spolupráce v oblasti marketingu, kdy hledáme efektivní způsoby, jak v rámci distribuce značku zviditelnit a představit ji i novým zákazníkům. S vendorem jsme ve velmi úzkém kontaktu a komunikujeme takřka na týdenní bázi. Dalo by se říct, že se z nás časem stali přátelé. Do eDéčka jsem se dostal po řadě zkušeností z oblasti péče o zákazníky, obchodu, projektového managementu nebo i vlastního podnikání. Svůj volný čas nejraději věnuji své rodině a přátelům. Rád taky čtu, hraji videohry, vařím nebo chodím na procházky.