Retro okénko: Setkávání napříč kilometrům

104

Webkamera, sluchátka, mikrofon, notebook a vaše maličkost. Základní balíček, který dnes postačí k úspěšné pracovní schůzce. Přestože videokonference známe již téměř 100 let, až v posledních měsících je mnoho z nás poznalo opravdu zblízka. Jaké výhody setkávání na dálku přináší a čemu za něj vděčíme?

Virtuální setkávání započalo již roku 1927 s prvními prototypy videotelefonu. Úplného uvedení k životu se pak dočkalo v 70. letech představením přístroje PicturePhone, který dokázal přenášet zvuk i obraz skrze dvě telefonní linky. Rozvoj technologií a internetu přinesl vylepšení přenosové kvality videokonferencí až do té míry, že dnes dokážou téměř plně zastoupit klasické formy setkávání.

Osobní kontakt sice plně nenahradí, přesto meeting na dálku s možností slyšet se i vidět nabízí opravdu důstojnou náhradu klasické schůzky. Navíc při něm odpadá nutnost cestovat, šetří náklady i váš čas a můžete se připojit odkudkoli. Stačí vám k tomu dobrá konektivita k internetu.

Zvyšovat kvalitu online setkávání pomáhá také švýcarská společnost Logitech, která se řadí k lídrům na trhu videokonferenční techniky. Svou první webkameru uvedla již v roce 1998 a dnes v jejím portfoliu najdeme špičkové příslušenství i kompletní systémy pro video kooperaci velkých týmů. Aktuálně nejžádanějšími jsou produkty umožňující jednoduchou a profesionální organizaci online schůzek, například jednotka MeetUp nebo sada Rally Plus.