Očima produkťáka: Chieftec Hunter, novinka (nejen) pro gamery

98

Značka Chieftec již více než 25 let produkuje vysoce kvalitní PC komponenty. Při vývoji svých produktů se zaměřuje převážně na gamingovou komunitu. Ať už mluvíme o unikátních počítačových skříních, větrácích nebo výkonných zdrojích, za dobu svého působení si získala srdce nejednoho zapáleného hráče. Koncem září jsme se mohli seznámit s poslední novinkou ze stáje značky, se skříní Chieftec Hunter.

Klasické PC skříně jsou často brány jako pouhé obaly, které uvnitř sebe skrývají duši daného stroje. Nevěnuje se jim mnoho prostoru a většinou jsou poslední položkou na seznamu věcí, do kterých uživatel plánuje investovat při nákupu nového zařízení. Tento trend je však již na ústupu.

„Chieftec Hunter rozhodně nejedno zaplesání způsobí.“

Změnu odstartoval příchod gamingu a s ním související odlišné preference vzhledu. Z nudných šedých krabiček se záhy staly důležité součásti počítačových sestav, které vypadají skvěle, mají dokonale vyladěné podsvícení a disponují technickým vybavením podtrhujícím výkon herní mašiny. Co si budeme podívat. Skříň je to první, co uvidíme, když se na počítač podíváme. Chtě nechtě se jedná o obal, a jak všichni víme, obal prodává. Proto stejně tak, jako ženy občas kupují auta podle barvy, hráčovo srdce zaplesá při pohledu na vymazlenou počítačovou skříň. A já jsem přesvědčen, že nový Chieftec Hunter rozhodně nejedno zaplesání způsobí.

To nejlepší přichází po setmění

Samotná velikost skříně je 408 × 210 × 464 milimetrů s váhou pod šest kilogramů dle přesné konfigurace. Hned na první pohled si můžete všimnout prosklené levé strany počítače, díky níž lze pěkně vidět vnitřnosti vašeho křemíkového miláčka. Každý hráč samozřejmě ví, jak pěkný je pohled na podsvícené RAMky, grafiku nebo disky. Hned po setmění se tak majitelům Huntera ukáže hlavní tahák této skříně, čtyři podsvícené A-RGB větráky velikosti 120 milimetrů, které nejen pěkně vypadají, ale především slouží svému účelu.

Díky zabudovanému ovládání může uživatel nastavit rychlost větráku a vybrat si tak výkon od dokonale tichého chlazení až po absolutní pohon v situacích, kdy je potřeba snížit teplotu na minimum. Větráky jsou navrženy tak, aby ve skříni zajistily ideální air-flow. Samozřejmostí je prachový filtr, navíc však v Hunterovi najdete i filtr magnetický. Díky této kombinaci se do vašeho počítače nebude dostávat prach a zařízení nebudete muset často čistit.

Dostatek prostoru pro celý arzenál

Celá skříň Chieftec Hunter je prostorná, nabízí dostatek místa pro grafiku dlouhou až 320 milimetrů a pro chladič procesoru je vyhrazeno 170 milimetrů. Prostor je také dost velký, aby se do něj vlezly dva disky velikosti 2,5 nebo 3,5 palce. Klíčová je pak pro uživatele základová deska – skříň je dělaná pro formáty Mini ITX, mATX a ATX.

Podtrženo sečteno, Chieftec Hunter je parádní skříň plná technických vymožeností pro všechny, kteří zvažují pořízení nového počítače nebo upgrade stávajícího. Kvalitní provedení podtrhne celou vaši gamingovou sestavu.

Výbavu Chieftec nyní můžete nakoupit s dárkem
Pro patnáct zákazníků s největším obratem v produktech značky máme připravený brandový batoh Chieftec plný překvapení. Pro více informací mě kontaktujte na jptacek@edsystem.cz.