eD webinář: Microsoft

61

Že jeden webinář denně nestačí jsme se přesvědčili opět ve středu 7. října. Po ranní sérii novinek ze světa AOC/Philips se odpoledního eD webináře zhostili také představitelé značky Microsoft.

První představitel značky Petr Klement se na úvod svižně chopil tématu licencování serverů a ukázal jejich aktuální situaci na trhu. Diváci tak získali řadu informací týkajících se ukončení podpory a vlivu této změny na bezpečnost zařízení. V návaznosti na toto téma byla představena rozšířená podpora, kterou Microsoft také nabízí. Petr Klement se dále zabýval Edicí Windows Server 2019, kterou přiblížil z pohledu potřeb zákazníků. Diváci se také dozvěděli, jaké jsou rozdíly mezi OEM a Multilicencí (VL), jak funguje downgrade a jaké výhody s sebou přináší prodej Windows serveru s novým HW.

Dále se slova ujala Aneta Filipová, která se zaměřila zejména na novinky z Microsoftu. Aneta vysvětlila změny v programových slevách Office (OSIS), ukázala přehled aktuálních promoakcí a slev a také prezentovala aplikace určené pro školství.

Program webináře (60 minut):

  • úvodní slovo zástupce eD
  • prezentace představitelů Microsoft
  • otázky a odpovědi
  • on-line kvíz o zajímavé ceny