Série webinářů se značkou Intel

228

S dalším eD Webinářem přichází další novinka. Na přelomu června a července jsme společně se značkou Intel připravili první několikadílnou sérii webinářů, které se konaly pravidelně každou středu. Od 24. června až do 8. července se tak diváci mohli těšit na tři eD Webináře se značkou Intel.

Každý ze středečních webinářů se konal v režii zástupců značky Intel – Jaroslava Petráše, Radka Štěrby a Jana Biroše. Ti postupně prošli témata procesorů 10. generací, datových úložišť nebo řešení pro herních zařízení.

Diváci tak postupně mohli zhlédnout tři webináře:

  • Středa 24. června: Procesory Intel Core 10. generace pro PC i tenké a lehké notebooky
  • Středa 1. července: Datová úložiště Intel – Intel Optane a Intel SSD NVMe
  • Středa 8. července: Produkty zaměřené na hráče – herní notebooky, PC i Mini PC

První webinář: Procesory Intel Core 10. generace

24. června 2020 v 10 hodin

Představení procesorů Intel Core 10. generace pro stolní PC, které jsou novinkou na trhu. Přehled technologií, které tyto procesory nabízí, i nové platformy a rozdíly oproti 9. generaci a jejich výkonové porovnání. Dále ukázky procesorů s nízkou spotřebou určených pro moderní notebooky.

Druhý webinář: Datová úložiště Intel – Intel Optane a Intel SSD NVMe

1.července 2020 v 10 hodin

Webinář zaměřen na SSD disky společnosti Intel pro PC i notebooky. Zástupci značky názorně představili a vysvětlili revoluční technologii ukládání dat Intel Optane. Poslední část byla spíše technická, zaměřená na Intel Optane Persistent Memory – využití technologie Optane v operační paměti (RAM).

Třetí webinář: Produkty zaměřené na hráče – herní notebooky, PC i Mini PC

8. července 2020 v 10 hodin

Poslední webinář byl zaměřený na hráče PC her – nastínil, jak společnost Intel podporuje eSport a Gaming a jaké produkty pro hráče nabízí. Zástupci Intel představili odemčené CPU pro stolní PC, herní procesory Comet Lake-H pro notebooky a plánované grafické kraty Intel Xe. Nechyběly ani Mini PC určené pro hráče a multimédia Intel NUC.