Samsung přichází s řadou Odyssey pro nové zážitky ze hry

853

Novinka, která potěší duši každého hráče. Portfolio jihokorejského technologického giganta, značky Samsung, rozšíří nová herní řada Odyssey. S cílem uspokojit i ty nejnáročnější hráče přináší Samsung mezi herní komunitu produkty vyladěné k dokonalosti, především na poli monitorů. V nejbližší době se tak herní nadšenci mohou těšit na prohnuté monitory Samsung G7 a G9.

Monitory jsou určeny pro všechny hráče, kteří si chtějí svůj zážitek užít do posledního detailu. Na první pohled zaujmou svým výrazným prohnutím. Obvyklé hodnoty prohnutí monitoru dosahují 1800R nebo 3600R, modely G7 a G9 tento standard silně překračují s prohnutím celých 1000R. Tato hodnota není určena náhodně. Vychází z vlastností lidského oka, díky čemuž odpovídá úhlu zorného pole. Laicky řečeno, uživatel uvidí monitor „od nevidím do nevidím“.

Prohnutí monitorů je impozantní. Model G7 (vlevo) dosahuje velikosti 32″, model G9 (vpravo) se pak pyšní 49 palci.

Řada Odyssey přináší první prohnutý monitor, který se může pyšnit QHD rozlišením a nadstandardní frekvencí 240 Hz. Ta při srovnání s klasickým 60Hz monitorem nabízí opravdu markantní posun. Aby si této vlastnosti komfortně užil každý uživatel, je zařízení poháněno herním softwarem AMD FreeSync2 a NVIDIA G-Sync. Monitory G7 i G9 jsou navíc vybaveny displeji s technologií kvantových teček neboli Quantum dot. Technologie je známá pod názvem QLED a přesně tuto technologii můžete najít například u prémiových LED televizí Samsung.

Nyní už konkrétněji k jednotlivým modelům

Odyssey G9 je vlajkovou lodí a jedním z nejlepších produktů v kategorii.

Obrovský 49palcový monitor disponuje rozlišením 5120×1440 pixelů (DQHD) s poměrem stran 32 : 9. Odezva je potlačena na minimum, pouhou 1 ms, a při svítivosti 1000 nitů podporuje HDR1000. Absolutní peckou je design, který je jemný, ale působivý. Monitor je leskle bílý. V zadní části dominuje podsvícená polokoule Infinity Core Lighting, která hravě zvládne 52 barev a 5 světelných efektů. Jak jistě každý hráč ví, podsvícený monitor je šetrnější k očím uživatele, jedná se tedy nejen o elegantní designový prvek, ale také praktickou vychytávku.

Model Odyssey G7 je podstatně menší a k dostání bude ve dvou velikostech klasický poměr stran 16 : 9 a rozlišení 27 a 32 palců.

U obou verzí je zachován 2560×1440 pixelů (QHD). I zde se můžete těšit na odezvu 1 ms. Změnu zaznamenáte u nižší svítivosti, která dosahuje hodnoty 600 nitů a tedy podpory HDR600. Ani u tohoto monitoru nepřijdete o svítící polokouli na zadní straně, vsazena však bude do černého designu, který je pro model G7 typický.

A pro koho jsou monitory určeny? Jak již bylo zmíněno, pro hráče, kteří chtějí opravdu jen to nejlepší. Velikost prohnutí spolu se špičkovou kvalitou a provedením dá herním zážitkům novou dimenzi. Své místo si ale také najdou v každé kanceláři, kde využijete velikost obrazovky především při multitaskingu. Ať už tak nebo tak, G7 i G9 budou dominovat každé místnosti, do které je umístíte.


Více informací o modelech poskytne produktový manažer eD:

Martin Nevosad

t: +420 724 222 024 | e: mnevosad@edsystem.cz