Oldřich Kožusznik: Dárce rekordman i vášnivý kuchař a sportovec

554

Zkušený matador v řadách eD,  manažer skupiny nákupu, který má na starosti kompletní portfolio značky Microsoft, ale také rekordman v dárcovství krve a krevní plazmy. To je Olda Kožusznik.

Jak přiznává, po 30 letech dárcovství a po více než 300 odběrech již za tuto formu pomoci získal snad všechna možná ocenění. „První signální pro mě byla, když jsem byl na vojně a dostali jsme možnost darovat. Je to podle mě to nejmenší, jak můžu druhému pomoci. Mám pro to vlastní přesvědčení. Každý by podle mě měl mít právo dostat druhou šanci, obzvláště jde-li někomu o život. Už se mi dokonce stalo, že jsem daroval krev v podstatě na zakázku. Volali mi, že je ta daná osoba na operačním sále a potřebovali by mou krev,“ popisuje své zážitky a s úsměvem dodává, že z registru kostní dřeně jej již kvůli věku vyřadili.

Olda má za sebou již více než 300 odběrů.

Rád pomáhá i v jiných oblastech, například v psím útulku, který každoročně o Vánocích se svou přítelkyní Martinou charitativně navštěvují. O čtyřnohé mazlíčky se pak stará i doma, kde na něj každý den čekají dva kartouzští kocouři a švýcarský salašnický hlídač.

Jeho relaxem je zahrada. A jak říká: „Mám rád, když je za mnou práce vidět.“ A že vidina dobrého výsledku nebo vítězství Oldu motivuje ve všech oblastech, je vidět také v jeho hráčské vášni, a to jak na golfovém hřišti, tak na ledové ploše při každoročních firemních utkáních.

Tak to je Olda. Přidejte se k němu při hokeji, nebo třeba v transfuzní stanici!