Stovky návštěvníků nahlédly do středu Země informačních technologií

1642

Více než sedm stovek odborníků a zástupci desítek značek z oblasti informačních technologií se ve čtvrtek 12. září sešli v Praze. Stalo se tak při příležitosti konference eD WORLD, největší IT distribuční konference v České republice, kterou eD pravidelně pořádá.

Téma letošní konference neslo název „Neuvěřitelný svět technologií“ a návštěvníkům nabídlo doslova procházku minulostí. Motivy světoznámého spisovatele vědeckofantastické literatury Julese Verna vévodily celému dnu i večeru.

Již při příchodu čekal na všechny návštěvníky uvítací balíček s reklamními předměty a grafikou akce. Krátce po registracích se slova ujal Šimon Churý, marketingový ředitel eD, aby společně s moderátorem Vlastou Korcem přivítali všechny přítomné a oficiálně zahájili konferenci.

Velký sál o rozměrech 1 200 metrů čtverečních se proměnil ve výstavní plochu zaplněnou stánky 54 největších světových IT značek. Řada stánků byla navržena speciálně v tématu konference, a tak mohli hosté zažít například cestu minulostí při výstavě historických řad notebooků ThinkPad i náhled do budoucnosti prostřednictvím nové produktové řady v zóně Lenovo. Značka si zároveň připravila testy odolnosti v podobě notebooků umístěných do sušičky, lednice nebo do prašného písečného prostředí.

Výlet do budoucnosti pak mohli návštěvníci zažít také v rámci speciální expozice „Domácnost budoucnosti“ od Xiaomi nebo na stánku Samsung, kde na ně čekal připravený 49“ ultra široký Gaming monitor pro jedinečný herní zážitek. Pro fanoušky gamingu byla zároveň připravena zóna HP, ve které dostali příležitost vyzkoušet si herní notebooky HP Omen a virtuální realitu.

I na dalších stáncích se návštěvníci seznámili s celou řadou produktových novinek a zajímavých produktů. Společnost Acer představila svou novou značku ConceptD 7, Corel hosty seznámil s novou verzí Pinnacle Studio 23 a na stánku Manhattan bylo předvedeno nové domácí nabíjecí centrum až pro 10 zařízení.

Jako každý rok připravili zástupci jednotlivých značek také spoustu zajímavých přednášek. Ve třech přednáškových sálech se tak návštěvníci mohli dozvědět informace o produktových novinkách a speciálních nabídkách, či rady a tipy přímo od světových IT značek. Mýty v oblasti projekčních technologií vyvrátili Matěj Kopecký a Michal Holovský z Epsonu, technologii bez kompromisů představil Zdeněk Cimbura ze Samsungu a přednášku na téma „Make it simple“ si přichystala Janka Chytráčková ze Synology. To a mnohem více se mohli posluchači dozvědět během 27 odborných přednášek, které probíhaly po celý den.

V duchu tématu se nesla nejen grafika konference a programy na stáncích, ale i přednáška speciálního hosta. Tím byl letos filmový producent Ondřej Beránek, který je zároveň spoluzakladatelem Muzea Karla Zemana. Pro hosty si přichystal přednášku na téma „Úžasný svět technologií Julese Verna v díle Karla Zemana“, během které posluchačům přiblížil tvorbu děl slavného českého režiséra, známého například pro své animace ve filmu Cesta do pravěku.

Závěrem denní části byla připravena bohatá tombola. Aby se do ní mohli návštěvníci zapojit a soutěžit tak o některou z hodnotných cen, stačilo vyplnit tematickou křížovku na zadní straně brožurky a přijít na správnou odpověď. A jaká to byla? Samozřejmě jedno z nejslavnějších děl Julese Verna – Tajuplný ostrov. Vylosovaní šťastlivci si pak domů odnesli některou z cen, například zrcadlovku Canon, projektor Optoma, počítač Lynx nebo koloběžku Xiaomi.

Co se tématiky konference týče, ani večerní část v podobě VIP party nezůstala pozadu. Tentokrát byli hosté pozváni do Staré čistírny odpadních vod v Praze 6, kde pro ně byla mimo jiné připravena komentovaná prohlídka podzemních prostor, které využil téměř každý z přítomných. Řada neuvěřitelných strojů a dobových technologií, ale i kouzlo světa podzemních tunelů se určitě zapsaly do paměti každého z nich.

Tím ovšem večerní zábava nekončila. Návštěvníci měli možnost shlédnout impozantní vědecko-zábavní show a speciální muzikálové vystoupení Doktor OX, které je volně inspirováno dějem stejnojmenné novely Julese Verna. Pro zájemce byly nachystány také doprovodné aktivity, například workshop makromolekulární kuchyně a foto koutek s dobovými rekvizitami. Jako každý rok byl pak pro hosty nachystán bohatý raut a otevřený bar po celý večer.

Již v tuto chvíli v eD začínáme pracovat na přípravě další IT konference eD EXPO, která se bude konat dne 24. 3. 2020 v Praze

Odkaz na fotky z konference: https://photos.app.goo.gl/aXVEhrKPKcEuGj7g8

Video z denní části konference:

Video z večerní VIP party: