Vlastimil Bajer: Krásná a ohlušující. Taková byla naše návštěva F1 v Barceloně.

1247

Když si mě obchodní ředitel ostravské pobočky Jarda Čerbák pozval do kanceláře a řekl mi, že v květnu letím se svým klientem a dalšími deseti šťastlivci do Barcelony, hned jsem věděl, že chci zase vidět Nou Camp.

Jako fanda míčových sportů jsem tenhle chrám fotbalu ve španělské metropoli už jednou navštívil. Tušil jsem, že můj klient a vítěz předvánoční tipovací soutěže Martin Uherek z Munap Company se ke mně rád přidá, vždyť už i svou výhru hrdě přebíral v dresu fotbalového boha Lea Messiho.

Nou Camp jsme si samozřejmě nenechali ujít, ale hlavní cíl našeho pětidenního výletu byl od stadionu několik desítek kilometrů vzdálen. Okruh Catalunya ve druhém květnovém víkendu hostil nejrychlejší, nejslavnější a určitě i nejbohatší jezdce světa reprezentující sérii F1. A nás dvanáct šťastlivců z řad klientů, jejich blízkých a obchodníků bylo u toho.

Nebyla to jen klasická divácká účast na Grand Prix, kterou nám eD přibalilo k letenkám. Už v den příletu jsme podle původních plánů měli navštívit zázemí jednotlivých týmů formule, setkat se s piloty a získat cenný podpis. K naší smůle nás ale zdržela stávka na letišti a do katalánské metropole už jsme přiletěli příliš pozdě. V dalších dnech už šlo vše jako po drátkách.

„Trávit příliš času v hotelu a jeho okolí, to by muselo být v krásném Katalánsku považováno za rouhání”

Za dobrodružstvími jsme vyráželi ze čtyřhvězdičkového hotelu Caprici v nedalekém letovisku Santa Susanna, který nám sloužil po dobu pobytu ve Španělsku jako základna.

Výhled naší skupinky výherců byl jedním slovem dechberoucí.

Hotel nám nabídl veškerý komfort, který jsme si mohli přát. Restauraci, bar, fitness centrum, saunu s venkovním bazénem a terasou a pokoj s výhledem na moře. Mimochodem, k pláži jsme to měli doslova pár kroků. Ale trávit příliš času v hotelu a jeho okolí, to by muselo být v krásném Katalánsku považováno za rouhání.

Park Güel, Sagrada Familia, mořské akvárium, či již zmíněný fotbalový stadion. Barcelona má turistům toužícím po neopakovatelném zážitku opravdu co nabídnout a my měli dostatek času její krásy prozkoumat.

Po všech těch trénincích a kvalifikacích, které jsme od čtvrtku do soboty měli možnost vidět, nastal den D. Na okruh Catalunya jsme vyjížděli už v neděli brzy ráno a jako předkrm nám pořadatelé motoristického svátku naservírovali závody Formule 2 a Porsche Supercup.
Krátce po třetí hodině odpolední už ale přišel vrchol pětidenního výletu – závod Formule 1.

„Z míst v cílové rovince jsme viděli dojezdy kol, nájezd do první zatáčky i finiš formulí”

Mého parťáka Martina zajímal hlavně tým Red Bull, jehož je fanouškem. Já jsem zase nejvíce fandil mým oblíbencům ze stáje Ferrari. Nakonec jsme přihlíželi spanilé jízdě Mercedesu, což ale neubralo na jedinečnosti zážitku. Ten ještě umocnil výhled, který by nám většina fanoušků motosportu mohla závidět. Z míst v cílové rovince jsme viděli dojezdy kol, nájezd do první zatáčky i finiš formulí.

A protože jsme toho neměli v neděli ještě dost, s Martinem a dalšími jsme se rychle přesunuli z osmdesátitisícových ochozů Catalunye do šedesátitisícového kotle stadionu Nou Camp. Tady už to skončilo podle našich fanouškovských preferencí, Barcelona vyhrála s Getafe 2:0.

V pondělí už mělo naše dobrodružství před sebou jen poslední zastávku – letiště. Do Česka jsme si z paluby letadla přinesli pár suvenýrů, ale hlavně spoustu zážitků a utužená i nová přátelství.

Chtěli byste prožít podobný zážitek jako naše skupinka výherců v Barceloně? Chystáme pro vás podzimní překvapení! Kam to bude tentokrát? Pečlivě nás sledujte…