TP-Link Omada EAP – bezdrátové přístupové body podnikové třídy

1699

Bezdrátové přístupové body podnikové třídy s podporou Wi-Fi standardu nové generace.

  • Centrální správa celého systému
  • Bez nutnosti pořizování licencí
  • Časový plán pro všechny sítě
  • Možnost definovat omezení na přístupové body, sítě nebo klienty
  • Profesionální řešení s 5letou zárukou za dostupnou cenu
  • Projektová podpora

Technologie:


Band Steering – automaticky přepíná kompatibilní koncová zařízení do rychlejšího pásma

Airtime Fairness – zlepšuje propustnost sítě při připojení rychlých i pomalých klientů

Beamforming – Dynamicky mění směr vyzařovaného Wi-Fi signálu na základě polohy klienta

MU-MIMO –komunikace více zařízení současně bez zpomalení rychlosti

Load Balance – efektivní rozložení zatížení mezi dvěma a více zařízeními

QoS – prioritizace zařízení

Počty a nároky zákazníků ve všech typech provozoven, hostů v restauračních a ubytovacích zařízeních, studentů ve školách a jiných uživatelů bezdrátového připojení na veřejných místech neustále stoupají. Zároveň stoupá objem přenášených dat. To vše klade nové nároky na bezdrátovou infrastrukturu, její dostupnost, výkon, stabilitu a bezpečnost. Pro náročná prostředí s mnoha uživateli a jejich velkým obratem nabízí společnost TP-Link přístupové body, které umožňují budovat moderní, snadno rozšiřitelné bezdrátové sítě splňující požadavky dnešních zákazníků.

 

Maximální variabilita a flexibilita zapojení i správy

Veškeré nainstalované přístupové body lze sledovat a řídit buď samostatně prostřednictvím webového rozhraní nebo centrálně z jednoho místa pomocí softwaru Omada Controller. Ten nabízí přehledné a intuitivní rozhraní, z něhož lze monitorovat a ovládat celou síť z libovolného připojeného počítače. Rozšiřovat síť lze zcela jednoduše dokoupením a instalací nových přístupových bodů bez jakýchkoli dodatečných nákladů.

 

Centralizovaný management

Software Omada Controller uživatelům umožňuje spravovat stovky přístupových bodů TP-Link Omada EAP na různých místech a ovládat je z jediného místa. Použití nevyžaduje žádné licenční poplatky ani speciální školení, není nutný žádný nákladný hardware pro řízení. Škálovatelné řízení umožňuje řídit stovky přístupových bodů (AP) Auranet z jednoho centralizovaného Controlleru. Software dokáže okamžitě zobrazit údaje o datovém provozu  a připojených klientech pro každý jednotlivý AP Auranet.

 

Výkonná autentizace hostujících klientů – kaptivní portál

Pomocí výkonné funkce Autentizace hostů (Guest Authentication) lze snadno přizpůsobit nastavení Wi-Fi pro hostující uživatele. Administrátoři mohou řídit přístup hostů k síti tím, že navrhnou jedinečnou autentizační stránku a vytvoří systém voucherů, které umožní omezit dobu připojení pro každého jednotlivého klienta. Funkce Autentizace hostů rovněž podporuje vytvoření účtů „operátorů“, kteří mají oprávnění ke správě sítě pro hosty, ale nemohou měnit ostatní funkce, jež jsou součástí administrace. Kaptivní portál, vyžaduje, aby host provedl určité úkony, než je mu povolen přístup do sítě – například zadal uživatelské jméno a heslo nebo odsouhlasil podmínky užití služeb.

 

Bezpečnost především

Přístupové body TP-LINK EAP jsou určené pro náročná prostředí s velkým počtem koncových zařízení a jsou pro tyto účely vybaveny robustním zabezpečením včetně 64/128/152bitového šifrování WEP/WPA/WPA2-Enterprise, WPA-PSK/WPA2-PSK, podpory protokolu 802.1X, řízení přístupu, filtrování MAC adres, izolace mezi klienty, mapování SSID na VLAN a detekce cizích přístupových bodů. Portál může zároveň zobrazovat relevantní informace nebo reklamní sdělení. Pro přístup do sítě lze vydávat či prodávat kupóny s nastavitelnými parametry, např. doby nebo rychlosti připojení. Fyzicky je přístupový bod jištěný zámkem Kensignton.

Instalace

Přístupové body EAP jsou určené k montáži na stěnu či strop. Díky elegantnímu vzhledu a konstrukci s montážní deskou, která ulehčuje instalaci, lze přístupový bod EAP snadno jemně integrovat do jakéhokoli povrchu stěn nebo stropů, tak aby splynul s většinou stylů výzdob interiérů. Navíc podporují napájení přímo po ethernetových rozvodech (PoE), což výrazně zjednodušuje jejich instalaci.